MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w parakolarstwie szosowym Baie-Comeau 2013 - dwa medale na rozpoczęcie

BaieComeau handbike Kałuża kolarstwo mistrzostwa Wilk

Dodano 2013-08-30 07:42:13 | Autor: Jacek Gibel

Świetnie rozpoczęli mistrzostwa świata w Baie-Comeau polscy parakolarze. Pierwszego dnia zawodów nasi handbikerzy zdobyli dwa krążki, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

Srebrny medal przypadł w udziale Renacie Kałuży startującej w kategorii H3. Nasza kolarka pokonała dystans 17.3km w czasie 36:43.26min, przegrywając o trochę ponad dwie minuty z Amerykanką Marianną Davis.

Nie zawiódł też mistrz olimpijski i zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata, Rafał Wilk. Były żużlowiec był najszybszy na tym samym dystansie, wyprzedzając o prawie 37 sekund Niemca Vico Merkleina. Polak dotarł na metę "czasówki" w czasie 28:05.02. Drugi z Polaków, Zbigniew Wandachowicz, zajął ósme miejsce, tracąc do Wilka 2:45.80min. Mistrz świata sprzed dwóch lat Joel Jeannot uplasował się tuż za podium.