MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Pływaniu - Montreal 2013 - wyniki I dnia

mistrzostwa Montreal pływanie

Dodano 2013-08-13 12:11:22 | Autor: Emil Kowalski

Wczoraj minął pierwszy dzień. Rozdano pierwsze medale. Startowały Polki - Joanna Mendak i Karolina Hamer. Podczas pierwszego dnia padło 8 rekordów świata. Jeszcze nie ma medali dla Polaków.

W klasyfikacji generalnej, na czołowej, pierwszej lokacie plasuje się reprezentacja pływaków z Ukrainy z dorobkiem 9 medali (5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy). Drugie miejsce zajmuje Wielka Brytania z 1 złotym i 3 brązowymi medalami. Trzecia lokata, na razie należy do USA (1 złoty i 1 srebrny),

Reprezentanci Polski jeszcze nie zdobyli medali lecz startowali także w finałach:

Joanna Mendak, zajęła 5 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym (klasa s12), pokonując ten dystans w czasie 1:04.54 s. Karolina Hamer, zajęła 8 lokatę w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym (klasa S4). Osiągnęła wynik 59.98 s.