MEGAMOCNI

Mityng Lekkoatletyczny Pedro's Club w Bydgoszczy także z niepełnosprawnymi

Bydgoszcz mityng pedros

Dodano 2013-02-06 12:03:03 | Autor: Emil Kowalski

12 lutego, odbędzie się dziewiąta edycja mityngu Pedro’s Club w Bydgoszczy, na której wystąpi światowa czołówka lekkoatletów. Konkurs pchnięcia kulą będzie miał charakter integracyjny co jest nowością na zawodach.

Decyzję taką, podjęto pod wpływem wyników zainteresowania Paraolimpiady w Londynie, gdzie to na zawodach niepełnosprawnych pojawiło się tysiące kibiców. To świadczy o ogromnym zainteresowaniu tego typu zawodów.

Dyrektorem mityngu Pedro’s Club ma być wiceprezydent Bydgoszczy Sebastian Chmara.

Należy podkreślić znaczenie tychże zawodów, gdyż jak dotychczas nie spotkano się z taką formułą rozgrywek w hali. Połączenie rywalizacji sportowców pełno i niepełnosprawnych na równi w jednym konkursie to bardzo duży postęp w realizacji celów integracyjnych. Takie zawody to jeszcze rzadkość na sportowych arenach.

Jednym z głównych uczestników turnieju będzie także Tomasz Majewski, jednak tym razem w roli komentatora. Majewski nie może startować ze względu na leczoną kontuzję łokcia. Natomiast swój udział w konkursie zapowiedzieli inni najlepsi m.in. brązowy medalista MŚ Berlin 2009 Niemiec Ralf Bartels. Ponadto zobaczymy Annę Rogowską w skoku o tyczce, medalistów z Londynu - Niemcy Bjoern Otto i Raphael Holdzdeppe, a z polskiej strony Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i Przemysław Czerwiński (OSoT Szczecin).

inf. własna/niepelnosprawni.pl

zdj. sxc.hu