MEGAMOCNI

„Mój przyjaciel jest inwalidą” spotkanie z młodzieżą w Karpaczu

Dodano 2013-02-14 14:27:32 | Autor: Emil Kowalski

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych aktywnie wspiera inicjatywy integracyjne i aktywizacyjne. W artykule z 2013-02-12 pisaliśmy o przedsięwzięciu dotyczącym turystyki dla niepełnosprawnych w Górach Izerskich, którego organizatorem był Sejmik.

Niedawno przedstawiciele, wraz z prezesem KSON panem Stanisławem Szubertem, wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu pod hasłem „Mój przyjaciel jest inwalidą”. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa, tolerancji i pomocy wszystkim ludziom.

Na spotkaniu wypowiadali się eksperci. Andrzej Wójcik ze Stowarzyszenia Diabetyków mówił o przyczynach i dotkliwych skutkach cukrzycy. Pan Jerzy Prudzienica opowiedział o utracie słuchu jako skutku hałasu w czasie pracy, natomiast Pan Wiktor Żuryński dzielił się z młodzieżą radością, jaką sport inwalidzki daje nie tylko niepełnosprawnym. Opowiadał również o medalowych sukcesach polskich paraolimpijczyków w 2012 r. Stanisław Stryjewski, zademonstrował sprzęt, dzięki można ułatwić sobie życie gdy jest się niewidomym.
Wszystkie wykłady, zostały wysłuchane z zainteresowaniem przez młodzież szkolną, która następnie uhonorowała mówców kwiatami róż.

info. własne/jelenia.pl