MEGAMOCNI

Motocykliści będą promować transplantację

Łagów motocykl Transplantacja

Dodano 2013-07-12 13:32:12 | Autor: Emil Kowalski

Jutro w sobotę 13 lipca 2013 roku, odbędzie się kolejny dzień XVIII Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego w Łagowie. Z tej okazji, podczas imprezy, która będzie trwała od 10:00 - 18:00, uczestnicy będą wspólnie propagować ideę transplantacji.

W akcji weźmie udział Departament Ochrony Zdrowia, Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” oraz Stowarzyszenie Klub 96 MC Poland.

zdj. rbim.pl

Podczas Zlotu odbędzie się parada motocykli, będąca wyrazem poparcia dla transplantacji przez środowisko motocyklistów. Na stoisku edukacyjnym promującym dawstwo tkanek i narządów rozdawane będą ulotki, oświadczenia woli i chorągiewki z hasłem „Transplantacja – Jestem na TAK”. Osoby zainteresowane tematem transplantacji będą mogły porozmawiać i uzyskać podstawowe informacje w tym zakresie. Program 3-dniowej imprezy na stronie www.RBIM.pl.

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” powstało w 2000 r. i było wtedy, przede wszystkim, zorganizowaniem się osób, którym przeszczepiono wątrobę w ośrodku szczecińskim w latach 1996 - 2000. Jednak niedługo potem rozszerzono działalność o pacjentów operowanych w pozostałych, krajowych ośrodkach transplantacyjnych, a także ośrodkach zagranicznych. Stowarzyszenie zrzesza ponad 300 osób z całej Polski. Celami Stowarzyszenia są:

edukacja zmierzająca do zmiany świadomości społeczeństwa w zakresie możliwości pobierania narządów od dawców zmarłych,

pomoc osobom oczekującym na przeszczep poprzez możliwość bezpośrednich kontaktów z osobami po przeszczepieniu oraz samopomoc osobom po transplantacji narządów,

dbanie o interesy pacjentów po przeszczepieniach.

info. własne/zdrowe.lubuskie.pl