MEGAMOCNI

Motorem na Syberię - chłopaki wracają do Polski!

motocykl Syberia Władywostok wyprawa

Dodano 2013-08-26 13:34:08 | Autor: Emil Kowalski

Chłopaki – motocykliści, podróżnicy z inicjatywą i przesłaniem, wracają już do Polski. Jeszcze wczoraj przebywali w Moskwie, czekając na swoje motocykle (drogę powrotną pokonują innymi środkami transportu, m.in. pociągiem).

Celem podróży, było miasto Władywostok na Syberii. Dotarli tam 14 sierpnia. Zajęło to 33 dni! Trasa do tego miejsca to 13,500km! W tym czasie przejechali prawie całą Rosję, część Ukrainy i spory kawałek Mongolii. O uczestnikach wyprawy, pisali i piszą nadal liczne media. I oczywiście przez cały czas propagują przełamywanie barier i stereotypów dotyczących niepełnosprawności. A to założenia jakie sobie obrali motocykliści.

U celu - Władywostok

Podczas pokonywania kolejnych etapów podróży, nie obeszło się bez problemów. Strona rosyjska odmówiła przedłużenia wizy członkom ekipy. Lecz na szczęście, skutecznie wszystko załatwił Konsulat Generalny RP. Rzecz miała miejsce na granicy mongolskiej.

Ten i pozostałe problemy jakie napotkali, nigdy nie zniechęciły uczestników i osiągnęli cel w uśmiechach. Wiedząc, że angażują się w ten sposób w imię dobrych intencji, byli pewni, że wszystko się powiedzie. Przez cały czas, jak tylko mieli dostęp do Internetu, swoją inicjatywę relacjonowali na Facebook’u (pod linkiem https://www.facebook.com/pages/Jedn%C4%85-nog%C4%85-w-Armenii/211326848901062). Tam również możecie zobaczyć całe galerie zdjęć z wyprawy. 

Więcej o wyprawie: Syberia