MEGAMOCNI

Motorem przez Syberię - "Władywostok Bez Barier" czas zacząć!

akcje motocykl Syberia wyprawy

Dodano 2013-07-12 07:29:41 | Autor: Emil Kowalski

To już trzeci rok jak przełamujemy stereotypy motocyklowe. Jak pokazujemy że nie ma barier, jedynie te w naszych głowach. Ostanie miesiące upływały na organizowaniu Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Motocyklistów, gdzie data 13 kwiecień 2013 roku jest dla nas początkiem nowej ery.

Coraz więcej ludzi zaczęło dostrzegać problem i co ważne także pełnosprawni motocykliści widzą w tym duży sens, mówią : " przecież to dotyczy każdego z nas, każdego motocyklistę. Wystarczy chwila i nasz świat może zmienić się o 180%."  Bardzo ale to bardzo pozytywną sprawą było zaproszenie nas do rozmów w Krakowskim MORDzie odnośnie nowych przepisów zdających na motocykl. Chcieli znać nasze zdanie, to chyba o czymś świadczy.

Jeździliśmy na wywiady, pokazy odnośnie naszej ostatniej wyprawy na Nordkapp ale także rozmawialiśmy o celach naszego działania. Ten rok będzie szczególny, taki chyba na przekór tak często używanego ostatnio słowa "kryzys". Kiedy rozmawiamy z ludźmi o naszych planach wyprawowych słyszymy że skoro już tak jeździmy to może coś bezpiecznego, może Rumunia? A może jednak nie bo tam dużo zakrętów. Takich absurdów ciężko słuchać, zwłaszcza że Maciek czy Paweł na głowę biją większą część motocyklistów. 

Kiedy pierwszy raz usłyszano o naszym nowym projekcie "Władywostok bez barier" posypała się lawina.  Gdzie? Nie za dużo dla was? Szok i tylko uświadczenie się w tym że ten projekt tegoroczny to strzał w mega dziesiątkę. Kolejnym takim motorem napędowym całej akcji był kontakt z jedną firmą motocyklową która była bardzo zainteresowana ale nie chcę pomóc, bo ich motocykle nie mogą się kojarzyć z niepełnosprawnymi. Pomyślałem że chyba naprawdę to co udało się zrobić i to co robimy to dopiero początek drogi, drogi tak ważnej dla nas wszystkich.

   Tak więc projekt "Władywostok Bez Barier" czas zacząć!!!!!!!!!!!!!!

Będzie nas trójka, w tym roku nie pojedzie z nami Maciek, za to dołączył do nas Marek Juga który tak jak Paweł nie ma lewej nogi. Pozostali to Arkadiusz Tomasiak fizjoterapeuta oraz Paweł Kiliański motocyklista bez lewej nogi.

Wiadomość która dała nam ogromnego kopa do działania spadła dość niespodziewanie a mianowicie sam Tadeusz Teddy Błażusiak zostanie ambasadorem naszej akcji. W Polsce nie tak znany jak powinien a jak to piszą jest tym samym dla motocyklistów kim dla skoków był Adam Małysz. Niesamowicie popularny na zachodzie i w USA. Czego chcieć więcej?

 

Data początku i zakończenia wyprawy: planowany wyjazd 15 lipiec , powrót 31 sierpień

Miejsce wyprawy: Zaczynamy w Krakowie , następnie przez Białoruś do Rosji, dalej przez Moskwę federalną prosto na Ural, dalej prosto do Władywostoku ( w zależności od czasu postaramy się zahaczyć o Mongolie.

Uczestnicy wyprawy: 3 osoby : Arkadiusz Tomasiak, Paweł Kiliański,  Marek Juga

Inni patroni medialni (potwierdzeni i planowani):

·         Potwierdzeni : Radio Kraków, Radio TOK FM, Motoradio, Świat Motocykli, Motogen, TVP Polonia

Sponsorzy (potwierdzeni i planowani):

·         Rozmowy trwają

Osoba kontaktowa (adres mailowy, telefon):

Arkadiusz Tomasiak, jednanogawarmenii@gmail.com, 502-793-678

 

Wszelakie informacje o wyprawie dostępne są na stronie www.psnm.pl ( www.jednanoga.pl )

Czytaj też - "Motorem przez Syberię"