MEGAMOCNI

"Motylkowy Zeszyt" - baśń Elwiry Adamskiej, "Zakochana w koniach"

bajki Dzieci MotylkowyZeszyt

Dodano 2014-05-19 10:36:32 | Autor: Jacek Gibel

"Motylkowy Zeszyt" powoli zbiera materiały do książeczki, którą obdaruje dzieci ze szpitali w całej Polsce. Dziś prezentujemy początek bajki Elwiry Adamskiej pt. "Zakochana w koniach".

W pewnym królestwie żyła piękna księżniczka Diana.Włosy miała długie i złote jak promienie słońca, sylwetkę smukłą i najmilszy uśmiech na świecie.Była oczkiem w głowie matki- królowej, która sama ją wychowywała.Ojciec Diany zginął spadając z konia podczas wyprawy wojennej, kiedy ona była małą dziewczynką. Królowej nie było lekko z Dianą, gdyż córka będąc dziewczynką niezwykłej urody, była bardzo rozpieszczona i niesforna.

Zamek ich stał na wysokim wzgórzu.U jego podnóża rozciągała się posiadłość hrabiego Henryka i jego syna Robina.Słynęła na cały kraj głównie z koni, które stały się wielką miłością hrabiego po śmierci żony.

Matka Diany i ojciec Robina chcieli, aby ich dzieci w przyszłości pobrały się.

Czy Robin i Diana wypełnią wolę rodziców? Możecie przekonać się, zaglądając do bajki.

Zewsząd napływają też listy i pocztówki do ekipy Zeszytu. Jak piszą autorzy projektu: Naprawdę nie przestajecie nas zadziwiać i wzruszać. Wasze listy są pełne ciepła i akceptacji do naszego projektu. Dzięki Wam wszystkim wiemy, że nasz projekt ma sens!

Pojawiła się również - nieoficjalna jeszcze - propozycja grafiki na okładkę książki, autorstwa rodziny Adamskich. Obrazek można zobaczyć tutaj.

Portal MEGAMOCNI.PL jest patronem medialnym "Motylkowego Zeszytu".

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu, a także na naszym portalu pod tagiem MotylkowyZeszyt.