MEGAMOCNI

"Motylkowy Zeszyt" - Natalia Jewtuch Aniołem Stróżem projektu

bajki Dzieci MotylkowyZeszyt

Dodano 2014-04-08 09:27:48 | Autor: Jacek Gibel

Do Motylkowego Zeszytu dołączyła kolejna para skrzydeł - tym razem w postaci Anioła Stróża, nieżyjącej już Natalii Jewtuch.

Natalia od 17 roku życia leczyła się na nowotwór złośliwy - mięsaka groniastego RMS. Od 12 roku życia była też chora na cukrzycę typu I - insulinozależną. Mimo poważnych problemów zdrowotnych i masy przebytych, nierzadko bolesnych badań, nie poddała się. Przezwyciężyła raka, a w zamian pragnęła podzielić się nadzieją z innymi potrzebującymi.

Natalia każdy dzień chciała spędzić tak, jakby miał być jej ostatnim. Pozytywne nastawienie do walki z chorobą to połowa sukcesu, a nadzieja pozwala nam przenieść każdą górę i wypić każdą kroplę goryczy - pisała na swojej stronie.

Chętnie też tworzyła i to właśnie jej prace - za zgodą mamy Natalii - mogą znaleźć się w Motylkowym Zeszycie. Natalia pokazała, że nie warto się poddawać, bo nadzieja może być jedną z najsilniejszych rzeczy, jakie posiadamy. Choć dziewczyny nie ma już z nami, patronować będzie idei Motylkowego Zeszytu.

Więcej informacji o Motylkowym Zeszycie można znaleźć na stronie internetowej projektu, a także na naszym portalu pod tagiem MotylkowyZeszyt.

zdj. motylkowyzeszyt.blogspot.com