MEGAMOCNI

"Motylkowy Zeszyt" - piszemy dla dzieci w polskich szpitalach

bajki Dzieci MotylkowyZeszyt

Dodano 2014-03-18 07:22:04 | Autor: Jacek Gibel

Ruszył nowy projekt literacki pt. "Motylkowy Zeszyt", skierowany do wszystkich, którzy czerpią radość z pisania i tworzenia bajek terapeutycznych. Targetem są tu najmłodsi podopieczni szpitali w całej Polsce.

Aby stać się częścią "Motylkowego Zeszytu", wystarczy nadesłać pozytywnie kończącą się bajkę - nie dłuższą niż trzy kartki A4 - na adres motylkowyzeszyt@gmail.com. Każda praca zostanie opublikowana na blogu oraz stronie facebookowej projektu. Następnie internauci wybiorą 10 najlepszych opowiadań, które znajdą się w książce "Motylkowy Zeszyt" i trafią do dziecięcych oddziałów szpitalnych w całej Polsce. Projekt - jeśli okaże się sukcesem w pierwszej edycji - będzie powtarzany cyklicznie, co rok.

Jest więc o co się starać. Szansa wydania jednego z naszych tekstów drukiem, a dodatkowo sprawienia radości tym najbardziej potrzebującym - dzieciom - pewnie niejednego zmobilizuje, by zasiąść nad kartką papieru czy dokumentem w Wordzie i przelać tam swoje myśli.

Gorąco zachęcamy naszych Czytelników do wzięcia udziału w motylkowej inicjatywie. Cel jest niewątpliwie szczytny - dziecięcy uśmiech. W końcu jak powiedział bajkopisarz Julian Ejsmond: Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.

Szansę na zaistnienie w projekcie mają też najmłodsi - "Motylkowy Zeszyt" chętnie przyjmie i opublikuje Wasze rysunki przedstawiające motyle. Pamiętajcie tylko, by nadać im imiona! Rysunki można przesyłać na adres mailowy projektu.

Portal MEGAMOCNI.PL ma przyjemność objąć patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu, a także na naszym portalu pod tagiem MotylkowyZeszyt.