MEGAMOCNI

MPiPS - będzie kolejna nowelizacja ustawy dot. świadczeń rodzinnych

MPiPS opiekuni protesty Seredyn ustawy

Dodano 2013-12-06 14:18:45 | Autor: Emil Kowalski

Wiceminister pracy Elżbieta Seredyn, zapowiedziała dzisiaj, że MPiPS przygotował już kolejną nowelizację ws. ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Ministerstwo czeka na pisemne uzasadnienie wyroku, wydanego przez Trybunał Konstytucyjny. Nowy, znowelizowany projekt ma częściowo przywrócić pomoc finansową dla opiekunów osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. Projekt był już konsultowany.

Według nowego rozporządzenia, ma zniknąć kryterium dochodowe, będzie jeden rodzaj świadczenia dla wszystkich opiekunów bez uwarunkowań wiekowych i stopnia niepełnosprawności osoby, którą się opiekują. Jednak od tego stopnia niepełnosprawności, byłaby zróżnicowana wysokość świadczeń.

Elżbieta Seredyn zapowiedziała także, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wykona wyrok i ustosunkuje się w pełni do niego.

Wiceminister pracy, twierdzi, że ustalenia ustawy dot. świadczeń rodzinnych, która tak niekorzystnie dla opiekunów zadziałała, miały na celu zniwelowanie nadużyć. O tych, ministerstwo, regularnie dostawało informacje. 

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ

info. własne