MEGAMOCNI

MPK we Wrocławiu - wreszcie dobre wiadomości dla niepełnosprawnych

bariery komunikacja MPK tramwaje Wrocław

Dodano 2013-09-17 15:21:55 | Autor: Emil Kowalski

Komunikacja wrocławska wychodzi naprzeciw niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich i organizuje „event” w postaci wydarzenia, którego celem jest zachęcenie takich osób do jazdy tramwajem.

Już jutro w środę 18 września, o godzinie 10:00 na pętli tramwajowej przy ul. Świeradowskiej odbędzie się inauguracja kampanii „Wrocław dla wszystkich”. To właśnie dzięki tej kampanii, Wrocław chce pokazać, że niepełnosprawni nie powinni się izolować od reszty społeczeństwa siedząc w domu. Organizatorzy chcą w ten sposób przełamać bariery i podczas tej kampanii, będą rozdawać ulotki informacyjne przybliżające ten temat.

Tego dnia, będzie przeprowadzony praktyczny instruktaż dla osób niepełnosprawnych, dotyczący korzystania z linii tramwajowych. Trzeba też dodać, że do tych osób należą również inne, niewidome, które nie raz boją się korzystać z udogodnień miejskich z powodu swoich dolegliwości.

Wrocław dla wszystkich” to projekt przestrzeni bez barier i władze miasta Wrocław wraz z zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, zapowiadają, że za 3, 4 lata we Wrocławiu nie będzie żadnego autobusu MPK z wysoką podłogą.

To wreszcie jakaś dobra wiadomość jaką publikujemy na temat komunikacji miejskiej (czytaj inne o komunikacji - Tutaj). Poprzednio musieliśmy czytać o samych barierach architektonicznych.

info. własne