MEGAMOCNI

MŚ w parakolarstwie szosowym Baie-Comeau 2013 - kolejne dwa medale dla Polaków

BaieComeau Harkowska kolarstwo Ładosz mistrzostwa parakolarstwo Polak

Dodano 2013-08-31 16:03:31 | Autor: Emil Kowalski

We wczorajszym dniu odbywających się mistrzostw świata w parakolarstwie, Polacy zdobyli kolejne dwa medale. Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek, były czwarte. Powodów do radości dostarczyła nam Anna Harkowska oraz tandem Marcin Polak/Michał Ładosz.

Nasi mężczyźni zdobyli brązowy medal mistrzostw. plasując się na trzecim miejscu. Uczestniczyli w konkurencji MB na 25,9 km i osiągnęli czas 33:22.72 s. Złoty medal zdobyłą para z Włoch Ivano Pizzi i Lucca Pizzi (32:52.68), medal srebrny wywalczyli kolarze z Hispanii - Avila Rdriguez Ivnacio i Font Bertoli Joan (33:15.72).

Srebrny medal na zdobyła Anna Harkowska, która startowała w konkurencji C5 na dystansie 17,5 km. Osiągnęla czas 27:00.14. Zawody wygrała Amerykanka Greta Neimanas (26:08.57). Trzecia była Samamtha Heinrich także z USA (27:00.14).

Wczoraj startował także tandem kobiet na 25,9 km. Polki w składzie Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek, uplasowały się tuż za podium na czwartej pozycji. Osiągnęły wynik (38:37.20). Złoty medal w tej konkurencji, zdobyły zawodniczki z Wielkiej Brytanii - Lora Turnham i Corrine Hall, drugie były Nowozelandki Phillipa Gray oraz Laura Fairweather (37:29.29) a brązowy medal zdobyły Emma Foy i Gabrielle Vermunt (38:19.18) również z Nowej Zelandii.