MEGAMOCNI

MŚ w parakolarstwie szosowym Baie-Comeau 2013 - kolejne srebro dla Polski!

Dodano 2013-09-01 21:03:13 | Autor: Emil Kowalski

W dzisiejszym dniu, również mamy powody do radości. Nasza kolarka Anna Harkowska, zdobyła już drugi srebrny medal na Mistrzostwach Świata w parakolarstwie szosowym Baie-Comeau 2013. Polka dojechała do mety dystansu 57,2 km (WC5).

Mistrzynią świata na tym odcinku, została Niemka Kerstin Brachtendorf, która przekroczyła metę jako pierwsza, osiągając czas 01h:38:47. Polce Annie Harkowskiej, zabrakło tylko 5 sekund i ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji z czasem 01h:38:52. Brązowy medal mistrzostw świata przypadł Grecie Neimanas z USA (01:39:11).

Zawodniczki pokonały dystans 57,2 km w pięciu pętlach ze średnią prędkością 34.74 km/h.

Czekamy jeszcze na to co pokażą dwa nasze tandemy na 102,9 km w klasie MB: Piotr Kołodziejczuk i Artur Korc oraz Marcin Polak i Łukasz Ładosz.