MEGAMOCNI

MŚ w parakolarstwie szosowym Baie-Comeau 2013 - kolejne złoto dla Polski!

BaieComeau Kałuża kolarstwo Skrzypiński Wandachowicz Wilk

Dodano 2013-08-31 21:10:50 | Autor: Emil Kowalski

Dzisiaj ponownie, Rafał Wilk pokazał swoją klasę sportową. Zwyciężył na dystansie 69,1 km (H3) i tym samym po raz drugi na tych mistrzostwach, wywalczył tytuł mistrza świata! Z kolei nasza Renata Kałuża pokazała klasę podczas wyścigu na 51,8 km (WH2) i zdobyła wicemistrzostwo świata!

Niewiele brakowało a na dystansie Rafała Wilka, mielibyśmy dwa medale. Tuż za podium uplasował się drugi z naszych zawodników Arkadiusz Skrzypiński (przeczytaj o nim tutaj). Skrzypiński z wynikiem 02h:07:17 uplasował się na czwartym miejscu. W wyścigu na 69,1 km, brał udział także Zbigniew Wandachowicz, który także osiągnął dobry rezultat (02:07:19) ostatecznie zajmując miejsce 6. Wicemistrzem świata na tym dystansie został Vico Merklein (02:02:19) z Niemiec a trzeci był Francuz Joel Jeannot.

Nasza Renata Kałuża, musiała uznać wyższość jedynie Amerykanki Mariannie Davis, która z rezultatem 01h:49:26, dojechała na metę po medal złoty. Tytuł wicemistrzowski  w wyścigu na 51,8 km, Polka wywalczyła z czasem 01h:50:17. Tym samym, po raz drugi została wicemistrzynią swiata. Trzecią zawodniczką świata, została Alicia Dana Brelsford (01:56:07), również kolaraka z USA.