MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - Hamer trzecia ale bez medalu, Mendak piąta

Hamer Mendak mistrzostwa Montreal

Dodano 2013-08-18 15:04:41 | Autor: Emil Kowalski

Trzecie miejsce wywalczyła Karolina Hamer na 150 metrów stylem zmiennym SM4 w przedostatnim dniu pływackich Mistrzostw Świata w Montrealu. Joanna Mendak przypłynęła na 5 pozycji.

Karolinę Hamer, wyprzedziła Rosjanka Irina Kolmogorova, która popłynęła w czasie 3:12.10 i zdobyła tytuł mistrzyni świata. Na drugim miejscu była Lisette Teunissen z Holandi (czas 3:16.38). Polka uzyskała wynik 3:30.63 i zajęła 3 miejsce. W finale startowały tylko trzy zawodniczki. 3 miejsce nie było w tym wyścigu honorowane medalem. To był ostatni start Karoliny Hamer na tych mistrzostwach.

W innym biegu finałowym na 100 metrów stylem grzbietowym S12, wystartowała Joanna Mendak, która uzyskała 5 wynik finału (1:18.82). Mistrzynią świata na tym dystansie została Hannah Rusell z Wielkiej Brytanii, która wynikiem 1:08.72, zdobyła złoty medal. Druga była pływaczka z Rosji Darya Stukalova i uzyskując czas 1:09.99, wywalczyła medal srebrny a trzecią lokatę zajęła Yaryna Matlo z Ukrainy z czasem 1:14.57.

Finały odbyły się wczoraj, 17 sierpnia.

Joanna Mendak, będzie miała szanse jeszcze dzisiaj i popłynie w najpierw w kwalifikacjach na 100 metrów stylem grzbietowym S12. Także w eliminacjach wystartuje nasza srebrna medalistka tej imprezy, Oliwia Jabłońska na 100 metrów stylem dowolnym S10.

W klasyfikacji medalowej, nadal prowadzi Ukraina, która zdobyła już 62 medale. Na drugim miejscu jest Wlk. Brytania z 43 medalami. Trzecią lokatę zajmuje Rosja z 38 medalami. Polska z trzema medalami, zajmuje 27 pozycję.