MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - Jabłońska siódma na zakończenie

Jabłońska mistrzostwa Montreal pływanie

Dodano 2013-08-19 08:26:29 | Autor: Jacek Gibel

W ostatnim polskim starcie na pływackich mistrzostwach świata niepełnosprawnych w Montrealu wystąpiła Oliwia Jabłońska. Polka zajęła siódme miejsce w finale 50 metrów stylem dowolnym (S10).

Zwyciężyła, po raz piąty już na tej imprezie, Nowozelandka Sophie Pascoe, ustanawiając rekord świata wynikiem 27.78s. Drugie miejsce i czwarty krążek w Montrealu przypadł nowej rekordzistce Europy, Francuzce Elodie Lorandi (28.35s), a brąz - Kanadyjce Aurelie Rivard (28.87s). Jabłońska przepłynęła dystans 50 metrów w czasie 29.99s.

Mistrzostwa zostały zdominowane przez Ukrainę, która zdobyła aż 84 medale, w tym 33 złote, 22 srebrne i 29 brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Rosjanie (19 złotych, 22 srebrne, 13 brązowych), a trzecie - Wielka Brytania (18-22-15). Polacy z trzema krążkami uplasowali się na 28 miejscu, ex aequo z Kazachstanem.