MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - mamy brązowy medal!

mistrzostwa Montreal Paterka pływanie Woźniak

Dodano 2013-08-15 23:26:00 | Autor: Emil Kowalski

Krzysztof Paterka na dystansie 100 metrów stylem klasycznym SB8, zdobył brązowy medal MŚ w Montrealu! Na szóstym miejscu w swoim wyścigu finałowym uplasowała się Paulina Woźniak.

Wyścig z udziałem Krzysztofa Paterki na 100 metrów stylem klasycznym, odbył sie o godz. 17:11 w Montrealu czyli było około 23:11 w Polsce. Paterka w swoim dobrym występie, zdobył brązowy medal osiągając wynik 1:14.56. Ukraińcowi Kalyna Andriy, zabrakły jedynie 4 setne sekundy do wyrównania swojego rekordu świata na tym dystansie, który wynosi 1:07.01.

Paulina Woźniak, stanęła przed swoją szansą w wyścigu 100 metrów stylem klasycznym, pięć minut później. Polka przypłynęła na 6 miejscu w czasie 1:27.11.

7 Johannes Anna (USA) 1:28.14

Czekamy jeszcze na finałowy występ Joanny Mendak na 50 metrów stylem dowolnym (kobiety S12), który odbędzie sie około 01:00 czasu polskiego.

Krzysztof Paterka ma 26 lat. ma wrodzoną wadę - brak lewego przedramienia i dłoni. Gdy miał rok czasu, przeszedło opreację soczewki lewego oka w wyniku zaćmy. Jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy z 2011 roku, brązowym medalistą Mistrzostw Świata z 209 roku, również brązowy medal Mistrzostwa Świata 2006 r., trzeci na Igrzyskach Paraolimpijskich 2004 roku. jest wielokrotnym mistrzem Polski. Strona: krzysztofpaterka.pl