MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - mamy srebrny medal!

Jabłońska mistrzostwa Montreal

Dodano 2013-08-17 12:05:15 | Autor: Emil Kowalski

Mamy nowy rekord europejski i srebrny medal Oliwi Jabłońskiej! Nasza zawodniczka dostarczyła nam wielu emocji w wyścigu w którym padł również rekord świata!

To był niesamowity finał na 100 metrów stylem motylkowym S10. Mistrzynią świata na tym dystansie została zawodniczka Nowej Zelandii Sophie Pascoe osiągając najlepszy rezultat w historii 1:03.95. To nowy rekord świata. Polka 16-letnia Oliwia Jabłońska zajęła 2 miejsce i również pobiła rekord – europejski, wynikiem 1:08.54.

8  Molenkamp Chantal (Holandia) 1:16.84

To trzeci medal Polaków na tych mistrzostwach. Do tej pory zdobyli oni dwa brązowe: Krzysztof Paterka na dystansie 100 metrów stylem klasycznym SB8 oraz Jacek Czech na 100 metrów stylem dowolnym S2.

Dzisiaj czekają nas kolejne występy Polaków: 100 metrów stylem motylkowym S9 (Eliminacje i potem finał) - Paulina Woźniak, 150 metrów stylem zmiennym SM4 (Finał) - Karolina Hamer, 100 metrów stylem grzbietowym S12 (Finał) - Joanna Mendak. Eliminacje odbędą się po południu czasu polskiego a finały w godzinach późnych, wieczornych i nocnych.