MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - Oliwia Jabłońska 5 w finale!

Jabłońska mistrzostwa Montreal pływanie

Dodano 2013-08-13 23:16:32 | Autor: Emil Kowalski

Bardzo dobrze popłynęła nasza srebrna medalistka z Igrzysk w Londynie, Oliwia Jabłońska. Co prawda nie zdobyła medalu ale zajęła 5 miejsce w wyścigu finałowym, który był bardzo szybki. Ustanowiono nowy rekord świata.

Mistrzynią świata na dystansie 400 metrów stylem dowolnym kobiet S10, została Włoszka Lorandi Elodie. Czasem 4:32.79, ustanowiła nowy rekord świata. Nasza Oliwia Jabłońska z wynikiem 4:44.38, uplasowała sie na piątej pozycji.

Oliwia Jabłońska, połynie jeszcze w dwóch wyścigach na Mistrzostwach w Montrealu. Będą to: 100 metrów stylem motylkowym S10 oraz 50 metrów stylem dowolnym S10.

8          Zhang Meng  (Chiny) - 5:06.38

Oliwia Jabłońska ma dopiero 16 lat i właściwie rozpoczyna swoją karierę pływacką. W Londynie ustanowiła swój rekord na 100 metrów stylem motylkowym, który jest zarazem rekordem europejskim - 1:08.55s. Jest zawodniczką klubu "Start" Wrocław.

W 2010 roku podczas mistrzostw świata juniorów zdobyła sześć złotych medali. W 2011 roku na mistrzostwach Europy seniorów rozgrywanych w Berlinie zdobyła brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym.

Na Igrzyskach Paraolimpijskich zainaugurowała w Londynie 2012 i tam zdobyła srebrny medal na 100 metrów stylem motylkowym. W Londynie startowała także 50m st. dowolnym, 100m st. dowolnym, 400m st. dowolnym, 100m st. motylkowym.