MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - trójka Polaków powalczy o medale

Mendak Montreal Paterka pływanie Woźniak zawody

Dodano 2013-08-15 22:55:46 | Autor: Emil Kowalski

Mija półmetek Mistrzostw Świata w pływaniu niepełnosprawnych w Montrealu. Paulina WoźniakKrzysztof Paterka oraz Joanna Mendak to zawodnicy polscy, którzy dzisiaj w nocy stoczą batalię o medale.

Dzisiaj w Kanadzie, w godzinach dopołudniowych a popołudniowych czasu polskiego, odbyły się wyścigi eliminacyjne MŚ z udziałem polskich reprezentantów. Kolejno startowali:

Paulina Woźniak, która z czasem 1:28.42, zajęła 7 miejsce wśród 10 startujących zawodniczek (3 miejsce w swoim biegu) na 100m stylem klasycznym kobiet SB8. Eliminacje wygrała Cashmore Claire z Wielkiej Brytanii, która popłynęła ten dystans w czasie 1:23.39.

Joanna Mendak, pokonała dystans 50 metrów stylem dowolnym (kobiety S12) w czasie 29.59s i w swoim biegu eliminacyjnym, zajęła również trzecią pozycję a ogólnie uplasowała się na bardzo dobrym 5 miejscu i traci niewiele ponad 1s. do Daryi Stukalovej z Rosji, która wygrała kwalifikacje do finału osiągając czas 28.77.

Trzeci z polskich reprezentantów, który dzisiaj startuje, wystąpi w biegu finałowym na 100m stylem klasycznym mężczyzn SB8. Krzysztof Paterka, popłynie około 23:00 czasu polskiego. Finały z udziałem polskich zawodniczek, rozpoczną się kolejno ok. 23:10 oraz 0:45.