MEGAMOCNI

MŚ w Pływaniu - Montreal 2013 - udane eliminacje Polaków

Czech Jabłońska mistrzostwa Montreal pływanie Potoczny

Dodano 2013-08-16 23:32:17 | Autor: Emil Kowalski

Emocjonująco dla nas zapowiadają się wieczorne finały. W swoich eliminacjach, znakomicie popłynęli, zarówno Jacek Czech jak i Oliwia Jabłońska, którzy to wygrali swoje wyścigi eliminacyjne. Do finału awansował także Marcin Potoczny.

Jacek Czech, który w kwalifikacjach uzyskał czas 2:23.45 i zajął 3 miejsce wśród 9 zawodników, wystąpi w finale swojej konkurencji 100 metrów stylem dowolnym S2, około 23:30. Eliminacje wygrał Dimitr Kokarev z Rosji i połynął w czasie 2:12.93.

Wyścig kwalifikacyjny Jacka Czecha:

1  CZECH Jacek (POLSKA)  2:23.45

2  Palamarchuk Serhii (Ukraina)  2:24.55

3  Shalabi IAD Josef (Izrael)  2:31.51

4  Secnik Ales (Słowenia)  3:10.94

Eliminacje na 100 metrów stylem motylkowym z udziałem Oliwii Jabłońskiej, to rekord świata Sophie Ascoe z Nowej Zelandii, która popłynęła w czasie 1:04.39 i była najlepsza podczas kwalifikacji. Oliwia Jabłońska zajęła ogólnie 5 pozycję w eliminacjach a 1 lokatę w swoim biegu i wystąpi w finale około 02:00 w nocy czasu polskiego.

Wyścig kwalifikacyjny z udziałem Oliwii Jabłońskiej:

1  Jabłońska Oliwia (POLSKA)  1:11.55

2  Ryabova Nina (Rosja)  1:15.13

3  Molenkamp Chantal (Holandia)  1:15.83

4  Kearney Tully (Wielka Brytania)  1:17.90

5  Watz Lina (Szwecja)  1:19.02

Natomiast Marcin Potoczny, pojawił się na pływalni podczas rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym SB5. W swoim biegu eliminacyjnym zajął 5 lokatę lecz wśród 12 startujących, uplasował się ostatecznie na 8 pozycji. Eliminacje wygrał Roberto Rodriguez (Brazylia) z czasem 1:35.67.