MEGAMOCNI

MŚ w siatkówce na siedząco 2014 odbędą się w Elblągu

Elbląg siatkówka

Dodano 2013-12-05 10:32:45 | Autor: Emil Kowalski

W przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w siatkówce na siedząco. Tym razem ich organizatorem będzie miasto Elbląg. Właśnie w tej sprawie odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Uczestniczyli w nim organizatorzy przyszłorocznej imprezy sportowej. Areną zmagań siatkarzy w Mistrzostwach, będzie Centrum Sportowo-Biznesowe. Natomiast podczas tych zawodów, będą również odbywać się inne imprezy towarzyszące, które będą miały miejsce na elbląskiej starówce. Właśnie temat przygotowania tych dwóch obiektów, dominował podczas rozmów w Urzędzie.

W imprezie weźmie udział 28 drużyn, 16 męskich i 12 żeńskich. Mistrzostwa rozpoczną się 14 czerwca 2014 roku. Jak do tej pory, patronat obejmie TVP Sport ale organizatorzy starają się o następnych patronów medialnych. Chcę imprezę szeroko wypromować i jednym ze sposobów będzie prezentacja filmu dokumentalnego o sporcie niepełnosprawnych.

Podczas spotkania rozmawiano także na temat bezpieczeństwa i w tej sprawie wypowiedział się komendant policji elbląskiej. Ponadto zastanawiano się nad wolontariuszami, którzy będą niezbędni aby mistrzostwa mogły sprawnie funkcjonować. Wskazano, że m.in. będą to studenci kierunków filologicznych elbląskiej PWSZ.

info. włąsne/elbląg24.pl

zdj. Poznaniak/Wikipedia