MEGAMOCNI

Mszana w woj. małopolskim - powstanie ośrodek dla niepełnosprawnych

Dzieci ośrodki PSOUU rehabilitacja

Dodano 2013-09-23 11:40:31 | Autor: Emil Kowalski

Olbrzymi budynek klubu sportowego Turbacz (Mszana Dolna) jest niemal całkowicie niewykorzystany. Lecz teraz ma to się zmienić. Zagospodarowaniem tego obiektu, w większej jego części, być może zajmą się osoby niepełnosprawne.

W chwili obecnej, budynek „żyje” tylko podczas zawodów sportowych. Obiekt stoi od 80 lat i od 6 lat, zarządza nim klub sportowy Turbacz. Część budynku, poza szatniami kilkoma innymi pomieszczeniami, jest niewykorzystana, a w pomieszczeniach nie ma nawet ogrzewania. Ostatnio budynek był remontowany i budynek udało się docieplić. Niestety,  funduszy  wystarczyło jedynie na 3 ściany. Północna część budynku to stare cegły.

Już w 2007 roku, powstawały plany zagospodarowania budynku przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Jednak nie powiodło się to.

Stowarzyszenie PSOUU, chce pozyskać środki na realizację tego planu z PFRON. Możliwość powrotu do projektu sprzed lat, pojawiła się właśnie teraz. Projekt popierają władze Mszany Dolnej.

Pracownicy stowarzyszenia mają nadzieję, że pierwsze zajęcia dla niepełnosprawnych, będą miały inaugurację już za rok. Planuje się, że zajęcia dla dzieci, będą się odbywała od godz. 8 do godz. 15 co pozwoli ich opiekunom np. zrobić zakupy. Obecnie dzieci z Mszany i okolic muszą szukać miejsca w ośrodkach w odległej w Tymbarku, Jabłonce czy Myślenicach.

Plan zagospodarowania obejmuje połowę budynku, która ma być przeznaczona dla adaptacji przez niepełnosprawnych. 

info. własne