MEGAMOCNI

Muzeum Powstania Warszawskiego dla niewidomych, głuchych i niepełnosprawnych

bez_barier muzeum Warszawa

Dodano 2013-09-25 13:26:03 | Autor: Emil Kowalski

W dniach od 27 września do 6 października odbywać się będzie Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier i właśnie w ramach tego wydarzenia, Muzeum Powstania Warszawskiego poszerza swoją ofertę i kieruje ją do dzieci głuchych, osób niewidomych i dla wszystkich osób niepełnosprawnych.

Specjalnie z tej okazji, dzieci głuche (7-10 lat) będą mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych poprzedzonych krótkim wstępem historycznym. W czasie zajęć młodzi uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądało życie codzienne ich rówieśników w okupowanej Warszawie. Następnie, w asyście muzealnych konserwatorów, będą barwić papier, z którego wykonają okładki do zeszytów. Za dogodną komunikację odpowiadać będzie dwóch tłumaczy języka migowego.

Muzeum Powstania Warszawskiego, zdj. Wikipedia

Osoby niewidome (bez ograniczeń wiekowych) zapraszamy są zaproszonedo poznania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie w zorganizowanych grupach poprowadzi przewodnik muzealny wspomagając się nagraniami audiodeskrypcji.

Prócz tego w dniach od 27 września do 6 października obowiązywać będzie wstęp wolny do Muzeum dla wszystkich osób niepełnosprawnych. Osoby niewidome będą miały możliwość zwiedzania indywidualnego z audiodeskrypcją. Zainteresowanych prosimy o podanie w szatni hasła „Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier”.

O wydarzeniu czytaj  tutaj

O zapisach wycieczek i szczegóły znajdują się na stronie Muzeum – www.1944.pl