MEGAMOCNI

Na Politechnice Opolskiej powinno być więcej studentów niepełnosprawnych

Opole Politechnika studenci studia

Dodano 2014-02-10 13:04:19 | Autor: Emil Kowalski

Dzisiaj 10 lutego 2014 roku, obradowała Wojewódzka Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych z Opolskiego. Rozmawiano na temat studentów niepełnosprawnych. Ponadto odbyły się wybory przewodniczącego rady.

Nowym przewodniczącym została Pani dr Małgorzata Wróblewska, która zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych przy Politechnice Opolskiej. Członkowie rady, wskazali, że nadal jest zbyt mała liczba uczących się w szkołach wyższych w województwie opolskim. Zresztą taka sytuacja jest również w innych częściach naszego kraju.

Zauważono istotne problemy w procesie nauki, choćby takie jak problem nauczania w grupie gdzie znajdują się osoby niedosłyszące i niedowidzące. Nadal nie jest ciekawie w sferze merytorycznej podczas wykładów. Niestety ale rzadko kiedy wykorzystuje się urządzenia dla osób niedosłyszących czy skrypty w alfabecie Braille'a. Takie urządzenia na uczelniach są dostępne ale tylko w czytelniach. Natomiast wykłady dla niedowidzących to zazwyczaj zasiadanie w pierwszych rzędach wśród studentów.

Rada oczekuje, że na Politechnice, będzie przybywać studentów niepełnosprawnych, nowe budynki będą budowane pod kątem dostosowania dla uczniów niepełnosprawnych oraz poprawi się sytuacja architektoniczna obecnych obiektów. 

Info własne/Radio Opole