MEGAMOCNI

Najpierw zlot i rajdowcy a potem spotkanie ze zwierzętami

Dzieci samochody Wrocław zwierzęta

Dodano 2013-10-11 14:31:19 | Autor: Emil Kowalski

Już jutro odbędzie się pierwszy mini zlot rajdowo-motoryzacyjny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z ORE „OSTOJA” i przyjaciół. Będzie to impreza sportowa o charakterze integracyjno-edukacyjnym.

Na rodziców dzieci niepełnosprawnych z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi sprzężeniami – będzie to niecodzienne wydarzenie, z dużą dawką pozytywnej energii  i adrenaliny.

Podczas imprezy, odbędzie się pokaz samochodów i umiejętności Kierowców Rajdowców Amatorów, posiadaczye aut i motorów crossowych. Ponadto atrakcją dla odważnych niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i rodziców będzie możliwość odbycia wspólnej przejażdżki /jako pasażer/ z naszymi mistrzami rajdowymi.

Do udziału i pomocy zaproszeni są także inni ciekawi goście :

1/ TOR KARTINGOWY  ul. Buforowa Wrocław – prezentacja gokarta miniatury BMW

2/ FORT PRZYGODY  ul. Redycka Wrocław–  prezentacja QUADA dla dorosłych

3/ PARK ADRENALINY Sokolniki- Kąty W-skie- prezentacja QUADA dla dzieci/dorosłych

Z ciekawostek – zagości pojazd alternatywny „rurowiec”, jednoosobowy,  konstrukcja ramowa na bazie FIATA 126p, który bierze udział w różnych zawodach. Nie jest dopuszczony , niestety do jazd po drogach publ., ale będzie to niepowtarzalna okazja, aby przejechać się nim.

I MINI ZLOT RAJDOWO-MOTORYZACYJNY„BEZ BARIER” 12.10.2013 NISKIE ŁĄKI

Jaki ma cel ta impreza?

Nasze dzieci mają wiele ograniczeń na co dzień, ale mimo wszystko chcą doświadczać tego co mogą przeżywać ich zdrowi rówieśnicy. Wiele z naszych dzieci nie mówi, ale potrafią wyrazić swoją radość czy zachwyt. Ich ciężkie życie wypełnione codzienną walką , rehabilitacjami, chorobami , jest trudną drogą i próbą dla nas wszystkich. Dlatego należy się Im i ich rodzicom czasami chwila zapomnienia, szczęścia, radości i zabawy. Nie należy zamykać się tylko w swoim niepełnosprawnym świecie!

Należy pokazać naszym chorym dzieciom, że też mogą, że potrafią się bawić!

Że sporty ekstremalne są także przyjazne dla nich, dla niepełnosprawnych.

Że mistrzowie rajdowi i inni promotorzy sportów motoryzacyjnych to przesympatyczni ludzie, przyjaźnie nastawieni do osób niepełnosprawnych.

Impreza specjalnie zawiera określenie „I mini zlot”, ponieważ częściowo ma charakter eksperymentu. Nie wiemy co tak naprawdę się wydarzy, jak zareagują nasze dzieci i my dorośli…? Będzie to nasz pierwszy raz i jak to na początku bywa, może być różnie. Tym razem nie będzie dużej ilości pojazdów. Jednakże nawet przy niedużej ilości Uczestników zapowiada się znakomita zabawa.

Ideę wspiera PZM Okręg Wrocław, który bezpłatnie udostępnia tor kartingowy NISKIE ŁĄKI w dniu imprezy. Wszyscy Uczestnicy czyli Kierowcy i Wystawcy przybędą  na swój koszt, charytatywnie, poświęcając swój czas, energię, paliwo i pojazdy. Są naszymi „dobrymi duszkami”, którym należą się wielkie ukłony i gorące podziękowania. Wszystkim, którzy tego dnia będą z nami i będą nas wspierać – jesteśmy z góry bardzo wdzięczni za pomoc i dobre serca.

Dziękujemy pięknie w imieniu naszym i naszych dzieciaków  –

Organizatorzy: RADA RODZICÓW przy ORE OSTOJA i Fundacja LEPSZE DNI.

Ale to nie wszystko co qw najbliższych dniach będzie się działo we Wrocławiu z udziałem dzieci niepełnosprawnych.

Już 15 października we wtorek o godz. 12:00 w Restauracji Letniej wrocławskiego ZOO nastąpi otwarcie trasy dla niewidomych turystów. To początek niezwykłych spotkań ze zwierzętami dla niezwykłych dzieci – cykl zajęć dla uczniów niewidomych i słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami. Pokażemy mapę dotykową ZOO i elektroniczną aplikację dla niewidomych turystów.