MEGAMOCNI

Natalia Lubrano zaśpiewa podczas pokazu mody dla niepełnosprawnych

Katyńska Lubrano moda Nasternak pokazy Wrocław

Dodano 2013-09-27 12:32:09 | Autor: Emil Kowalski

It’s my time” już jutro 28 września! To nie lada gratka dla miłośników mody. Pokazy z udziałem niepełnosprawnych i pełnosprawnych modelek, odbędą się o godzinie 18.00 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Na pokaz zapraszają KokoRoko Styl i Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy.

Pokazowi będzie towarzyszył koncert na żywo Natalii Lubrano oraz wernisaż obrazów Anny Nesteruk, inspirowanych tematyką osób niepełnosprawnych.

Inicjatorką wydarzenia jest Agnieszka Katyńska, która zrealizowała dwa, równie oryginalne, pokazy, w tym rzeczy używanych i rekonstruowanych. W lipcu 2013 roku Aga rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Dolnośląski Instytut Doradczy (DID), które od 2008 roku działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia jest podkreślenie piękna osób niepełnosprawnych i zaakcentowanie ich roli w świecie mody. Moda jest przecież dla każdego, a indywidualne spełnienie pragnień i marzeń osób niepełnosprawnych i zatarcie różnic pomiędzy pełnosprawnością, a poruszaniem się na przykład na wózku są głównymi celami naszego pokazu – mówi autorka kolekcji – A przecież kobieta zostanie zawsze kobietą, niezależnie od tego, czy porusza się o kulach czy na wózku. I jako kobieta ma różne potrzeby, w tym także związane z ubiorem – mówi Agnieszka Katyńska.

Do pokazu zaprosiliśmy niepełnosprawne i pełnosprawne kobiety, które do tej pory nie miały nic wspólnego z modelingiem. Nie stawiamy na profesjonalizm, podkreślamy naturalność kobiety, która jest w każdej z nas, akcentujemy, że osoby niepełnosprawne też pragną wyglądać pięknie i czuć się nietuzinkowo. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie: http://did.edu.pl/projekt11.html

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłoszenia mailowe osób, które zaszczycą nas swoją obecnością podczas tego eventu. Wejściówki można odbierać przed samą imprezą. Będą u Michała Fitasa i Marzeny Okupniak. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: maryone@o2.pl.

Zobaczcie kto będzie:

 

Agnieszka Katyńska: niezwykle barwna postać, na co dzień zajmująca się doradztwem z zakresu stylizacji, projektowaniem ubioru, aranżowaniem i projektowaniem odzieży. Pracowała przez 10 lat jako pedagog specjalny i aktywnie działała jako wolontariusz na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

https://www.facebook.com/events/528975473840439/?ref=22

 

 

Natalia Lubrano: Z wykształcenia bibliotekoznawca. Wokalistka, frontmenka zespołu Miloopa, z którym wydała trzy płyty oraz zagrała ponad setkę koncertów przede wszystkim za granicą. W tym roku pojawił się jej solowy album R.e.s.p.e.c.t. (Kayax). Prywatnie dzieli życie między Polską a Francją, gdzie prowadzi z mężem winnicę. Mama dwuletniego Orso. http://natalialubrano.natemat.pl/

 

 

Anna Nesteruk: w 1998r. ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunkach malarstwa sztalugowego, ściennego i witrażu w pracowni prof. Gawrona oraz scenografii w pracowni prof. Bednarowicza. W 2013 roku postanowiła kontynuować naukę na wrocławskiej ASP, na kierunku Malarstwo i Multimedia. Artystka miała kilka wystaw indywidualnych, uczestniczyła również w wielu ekspozycjach zbiorowych. Obecnie jej prace można oglądać we Wrocławiu w budynku Silver Forum przy ul. Strzegomskiej 2-4. Jej malarstwo jest wyrazem poszukiwań relacji między rzeczywistością a światem emocji, a wszystko odbywa się w przestrzeni kształtów i barw.


 

Informację nadesłał Klub Kibiców NIepełnosprawnych we Wrocławiu, który to jednocześnie informuje, że rozpoczął zapisy na darmowe bilety dla osób niepełnosprawnych oraz opiekunów na nadchodzący mecz Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. Odbędzie się on w piątek 4 października o godz. 20:30 we Wrocławiu.

Aby otrzymać bilet należy podać dane (zarówno osoby niepełnosprawnej, jak i ewentualnego opiekuna): imię i nazwisko, pesel, adres, telefon oraz krótki opis niepełnosprawności.