MEGAMOCNI

Natalia Partyka w filmie "Natalia" - już po premierze

Elbląg film Partyka tenis

Dodano 2013-10-29 08:42:17 | Autor: Emil Kowalski

Wczoraj, 28 października w Elblągu, odbyła się premiera filmu dokumentalnego o Natalii Partyce pt. „Natalia”. Miała ona miejsce w kinie „Światowid”. M.in. z tej właśnie okazji do miasta przybyli Ambasador Wielkiej Brytanii Robin Barnett i Martin Oxley, szef brytyjskiej izby gospodarczej.

Podczas tej okazji, Ambasador wyróżnił Elbląg jako centrum dla osób niepełnosprawnych. W swoich wypowiedziach podkreślał, że po mieście coraz łatwiej się spaceruje i widać jak się ono rozwija. Przedstawiciele władz miasta, dyskutowali z Ambasadorem nt. współpracy między firmami tego regionu i firmami w Wielkiej Brytanii.

Natalia Partyka, zdj. Wikipedia

Robin Barnett, nie krył swojego zadowolenia a szczególną uwagę poświęcił niepełnosprawnym. Jest on bowiem, miłośnikiem sportów niepełnosprawnych i propagatorem sportowców, szczególnie tych, którzy oficjalnie biorą udział w zawodach różnej rangi. Takimi, których darzy podziwem, są paraolimpijczycy a Natalia Partyka, nasza pinpongistka jest jednym z nich. Natalia jest również znakomitym przykładem  łamania barier pomiędzy [ełnosprawnymi jak niepełnosprawnymi sportowcami, bowiem startowała ona, na przestrzeni ostatnich kilku lat, zarówno w turniejach dla osób sprawnych jak i niesprawnych. Tych barier nie ma.