MEGAMOCNI

NFZ - czas leczy rany

NFZ opiekunowie protesty

Dodano 2014-05-06 12:42:20 | Autor: Jacek Gibel

Sejm od jakiegoś czasu nie ma wytchnienia. Ledwo skończyła się jedna fala protestów, a już kolejne grupy dają o sobie znać.

5 maja, przy okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, przez Warszawę przetoczyła się kilkusetosobowa manifestacja zorganizowana przez stowarzyszenie Aktywne Życie z Katowic. Tym razem wśród protestujących byli niepełnosprawni wraz z opiekunami oraz fizjoterapeutami.

Protestujący domagali się rzetelnej ustawy antydyskryminacyjnej, która chroniłaby prawa osób niepełnosprawnych, zawierającej regulacje dotyczące opiekunów oraz unormowania dotyczące pracy fizjoterapeutów. Żądali też jak najszybszego wcielenia w życie postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych oraz stworzenia spójnego systemu opieki i wsparcia osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach życia.

Uczestnicy manifestacji wzięli ze sobą transparenty, na których wypisane były hasła "Motto NFZ - czas leczy rany" czy "NFZ - państwo w państwie".

W proteście wzięło udział kilkadziesiąt stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Spod budynku Sejmu manifestacja przeszła pod kancelarię premiera, gdzie złożona została petycja z postulatami.

Prezes stowarzyszenia Aktywne Życie, Marcin Mikulski, powiedział, że protestujący dostali zaproszenie do udziału w pracach podzespołów roboczych wybranych 30 kwietnia podczas obrad okrągłego stołu. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy zaproszenie zostanie przyjęte.

Pierwsze prace mają odbyć się w dniach 12-14 maja.

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ