MEGAMOCNI

NFZ ściga lekarzy za recepty

Lekarze NFZ recepty

Dodano 2013-12-12 13:05:23 | Autor: Emil Kowalski

Lekarze, którzy od 1 lipca do końca 2012 roku, wystawiali recepty na leki refundowane, które to wg. NFZ, zostały wypisane bezprawnie, mogą się w najbliższym czasie spodziewać wezwań do zapłaty z oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia

Są to powiadomienia przedsądowe. Ich treść jest jednoznaczna - zwrot pieniędzy za wystawione w/w wspomnianym okresie recept. Według społeczności lekarzy, NFZ działa irracjonalnie i bezprawnie.

Lekarze, aby wystawić recepty na leki refundacyjne, musieliby najpierw podpisać umowę z funduszem. Tak nie zrobili, ponieważ liczyli, że NFZ z tych umów się wycofa. Recepty wypisywali na drukach, które były nieważne.

Lekarze bronią się argumentem, iż druki recept wraz z wejściem nowej ustawy refundacyjnej, powinny być automatycznie unieważnione. Tak się nie stało. Te dokumenty z powodzeniem były realizowane przez apteki. Twierdzą, że nie byłoby w ich interesie takie działanie na szkody, bo nawet żadnych korzyści dla siebie z tego tytułu, nie uzyskali. Izby Lekarskie, kolejno wysyłają do oddziałów NFZ, pisma wyjaśniające z prośbą o powstrzymanie wezwań. Wg. oskarżanych o złe czynności, NFZ chce w ten sposób ukryć swoje błędy. 

info. własne