MEGAMOCNI

Nie parkuj na miejscach dla niepełnosprawnych

motoryzacja parking przepisy

Dodano 2013-12-10 09:35:31 | Autor: Emil Kowalski

W Katowicach jest prowadzona akcja przeciwko bezprawnemu parkowaniu pojazdów samochodowych w miejscach przeznaczonych dla parkujących osób niepełnosprawnych. Akcję prowadzą harcerze, uczniowie, policja i straż miejska.

Kierowcy powinni wiedzieć, że za zaparkowanie samochodu na miejscu dla niepełnosprawnych, grozi kara w wysokości 500 złotych oraz kierowca może być ukarany 5 punktami karnymi. W ramach prawa o ruchu drogowym, samochód w ten sposób zaparkowany, może zostać usunięty na koszt właściciela.

To nie zawsze odstrasza takich kierowców i w tym temacie jest organizowana akcja pod "Stop!!! Parkującym Nieprawnie", organizowana przez Urząd Miasta Katowice. Młodzi ludzie będą sprawdzali place przed blokami mieszkalnymi, parkingi przed dużymi sklepami. W samochodach źle zaparkowanych, za wycieraczką, będzie można spodziewać się karteczki informującej o problemach osób niepełnosprawnych i barierach architektonicznych.

Akcja trwa od 7 grudnia, kiedy to pierwszy raz w sobotę, młodzież wykonywała swoją pracę. Teraz czeka ich drugi etap w sobotę 14 grudnia. Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 14:00.

info. własne

zdj. sxc.hu