MEGAMOCNI

Niemieccy policjanci skatowali Polaka. Wiadomości z kraju i świata - 12 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-12 11:42:18 | Autor: Jacek Gibel

Strajki, wszędzie strajki. Polak skatowany przez niemieckich policjantów. Chińczycy na Księżycu?

Jesienią dojdzie do strajku nauczycieli

Nauczyciele z Anglii i Walii zapowiedzieli, że w tym roku dojdzie do kolejnych strajków. Jeden z nich ma się odbyć jesienią. Powodem jak zwykle są kwestie finansowe. Związki nauczycieli ogłosiły już ogólnokrajowy strajk w końcówce czerwca.

Strajki również w Ameryce Południowej

W Brazylii z kolei strajkowali robotnicy. To kolejna odsłona ciągnących się od miesiąca ogólnokrajowych demonstracji spowodowanych niezadowoleniem społecznym. Brazylia, która w przyszłym roku organizuje mistrzostwa świata w piłce nożnej, wydała miliardy na infrastrukturę sportową kosztem zaspokojenia podstawowych potrzeb ludności. W większości kraju protesty miały charakter pokojowy.

Chińczycy zaludnią Księżyc?

To ciekawe. Wiemy jak bardzo jest zaludnione są Chiny. Wydaje się, że to mało i już teraz są deklaracje, na razie samych chińskich astronautów, że chcą oni zamieszkać w przyszłości na naszym naturalnym satelicie – Księżycu. Jeden z chińskich dowódców statku kosmicznego "Shenzhou 10”, powiedział na konferencji prasowej w Centrum Kierowania Lotami Kosmicznymi na przedmieściach Pekinu, że „Chińscy kosmonauci są w pełni gotowi do pracy i życia w przestrzeni kosmicznej” – podaje polish.ruvr.ru.

W czerwcu "Shenzhou 10” odbył 15-dniowy lot. Cumował on do modułu laboratoryjnego "Tiangong-1”. Na jego pokładzie przeprowadzane są eksperymenty technologiczne i badania medyczne.

Ustawa śmieciowa – kradną pojemniki na śmieci

Jak wynika z coraz częstszych doniesień i zgłoszeń, do tej pory ustawa śmieciowa przyniosła znaczne efekty w postaci kradzieży pojemników na śmieci. W Gdańsku zginęło ich już 400 i do takich incydentów dochodzi w innych miejscowościach i miastach. Powód? – brak nowych kubłów i producenci toną w zamówieniach, więc trzeba sobie radzić…

28 latek z Polski został skatowany przez niemiecką policję!

Do tragedii doszło w jednej ze znanych dyskotek w Bremie. Polaka skopali i spałowało siedmiu policjantów w mundurach, uzbrojonych w pałki. Mężczyzna był ratowany w szpitalu przez 6 godzin. Powodem była sprzeczka pomiędzy bratem ofiary i policjantami. W jego imieniu, ofiara wstawiła się gestykulując, żeby uspokoili się. Trzech policjantów wepchnęło go do dyskoteki. Trzej inni odepchnęli gapiów a ostatni wyjął pałkę. Po pewnym czasie do katującego dołączyli pozostali funkcjonariusze. Prokuratura niemiecka była zszokowana zaistniałą sytuacją i natychmiast podjęła śledztwo. Policjanci, twierdzą w obronie, że pojawili się na wezwanie rzekomo atakowanej szatniarki. Po dokonaniu napaści na Polaka, policjanci zabrali tamtejszą kamerę z filmem, jednak nagranie znalazło się w Youtube. Do incydentu doszło pod koniec czerwca.

;