MEGAMOCNI

Niepełnosprawne dzieci rozpoczynają żeglugę po Zatoce Gdańskiej

Dzieci Gdańsk jachty żeglarstwo

Dodano 2013-09-12 12:00:55 | Autor: Emil Kowalski

Rozpoczęła się realizacja super – inicjatywy Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (POZŻ) w Gdyni. Związek zorganizował już po raz drugi akcję pt. „Pomorze na morze”, w której biorą udział również niepełnosprawni.

Celem jest edukacja morska i promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. Akcja potrwa do 15 września. Skorzysta z niej (za darmo!) 600 dzieci z Chojnic, Człuchowa, Sierakowic, Nowego Dworu Gdańskiego, Żukowa, Kartuz, Jastarni, Pucka, Gdyni i Gdańska. Wśród nich będą także niepełnosprawni.

Żaglowcem „Zawisza Czarny”, uczestnicy odbędą rejs po Zatoce Gdańskiej. Codziennie, statek zabierze 120 pasażerów, którzy podzieleni zostaną na 4 wycieczki.

Leonid Teliga na pokładzie s/y „Opty”

Podczas opływania Zatoki, będą prowadzone różne zajęcia i zabawy dla dzieci. Za udział, małolaty otrzymają pamiątkowe dyplomy. Ponadto, przewidziano zwiedzanie zabytkowego jachtu „Opty” oraz obejrzą  film dokumentalny o Leonidzie Telidze w budynku Jacht Klubu Morskiego Gryf w Gdyni.

Obecna akcja to druga odsłona projektu „Pomorze na morze”. Jej pierwsza edycja odbyła się w czerwcu w czasie tegorocznego Święta Morza. W akcji wziął wówczas udział, poza „Zawiszą Czarnym”, również jacht „Copernicus”. Przez ich pokłady przewinęło się wtedy pół tysiąca osób.

info. własne/zagle.com.pl