MEGAMOCNI

Niepełnosprawni intelektualnie - pełnoprawni, atrakcyjni

bez_barier Gniezno integracja Maki

Dodano 2013-08-27 08:48:34 | Autor: Emil Kowalski

Stowarzyszenie MAKI działające na rzecz osób z niepełnosprawnością i autyzmem w Gnieźnie, pozyskało środki finansowe na przeprowadzenie projektu pt.: "JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNY- MAM PRAWO KOCHAĆ I ŻYĆ W SPOŁECZEŃSTWIE", którego celem jest aktywizacja społeczna oraz przedstawienie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną jako atrakcyjnych, pełnoprawnych obywateli naszego społeczeństwa. Poniżej wymieniamy działania, które będą realizowane w terminach wrzesień – listopad 2013r. Dokładne terminy zostaną do chętnych Państwa nadesłane po przeprowadzonej rekrutacji.

W ramach projektu serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. Działania skierowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną opierać się będą na:

Treningu społecznym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, który odbywać się będzie w gnieźnieńskich liceach pod opieką psychologa i pedagoga, trening będzie obejmował zaprezentowanie przez osoby niepełnosprawne swoich praw oraz siebie jako pełnoprawnych obywateli;

Spotkaniu z ginekologiem dla kobiet z niepełnosprawnością intelektualną oraz wizytach kontrolnych w gabinecie ginekologicznym, ten rodzaj działań ma na celu profilaktykę jak i ochronę zdrowia i życia kobiet oraz przełamanie barier wiążących się z tym tematem;

Ilość miejsc: 20 kobiet z niepełnosprawnością intelektualną

Treningu rodzicielskim przy użyciu symulatorów niemowlęcia, który jest skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Trening będzie prowadzony przy profesjonalnej współpracy trenerów oraz położnej, ma na celu zobrazowanie osobom niepełnosprawnym odpowiedzialnej i trudnej roli rodzicielskiej, jak i konsekwencji wynikającej z jej pełnienia oraz realną ocenę swoich możliwości w trakcie opieki nad niemowlęciem; oraz

Warsztatach z dr Izabelą Fornalik, która jest również seksuologiem i pedagogiem specjalnym. Warsztaty skierowane bezpośrednio do osób z niepełnosprawnością intelektualną będą obejmowały m.in. takie zagadnienia jak :

-Być kobietą, być mężczyzną - co to oznacza?

-Miłość, życie w związku, małżeństwo.

-Zachowania seksualne i ich konsekwencje.

-Macierzyństwo i ojcostwo- odpowiedzialność roli.

Ilość miejsc: 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną

Sesji fotograficznej skierowanej do osób niepełnosprawnych, której celem jest pokazanie tym osobom siebie jako atrakcyjnych kobiet i mężczyzn. Sesję przeprowadzi gnieźnieński fotograf Waldemar Stube. Uczestnicy sesji skorzystają również ze stylizacji pod okiem fryzjera z kosmetyczki .

Ilość miejsc: 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną

Zapraszamy również do udziału w Kursie pierwszej pomocy

Ilość miejsc: 15 osób z niepełnosprawnością intelektualną wraz z rodzicami

15 wolontariuszy

15 pracowników na co dzień pracujących w placówkach zajmujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną

Działania związane z projektem odbywać się w siedzibie Stowarzyszenia MAKI, w której również mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Tęcza" przy ulicy Zabłockiego 12 w Gnieźnie. Prosimy Państwa o kontakt w sprawie potwierdzenia chęci uczestnictwa pod numer tel. (61) 223-11-90 w godz. Od 8 do 15 oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego (liczy się kolejność zgłoszeń) i przesłania go na adres: Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza" ul. Zabłockiego 12, 62-200 Gniezno do dnia 10.09.2013r. lub na adres mailowy:niepelnosprawni.maki@vp.pl. Formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie dostępne poniżej. W przypadku zgłoszenia chęci uczestnictwa w projekcie będziemy Państwa na bieżąco informować o dalszych terminach i odbywających się w nich działaniach oraz potrzebnych dokumentach.

(Wszelkiego rodzaju wymagane dokumenty jak: zgoda na udział w projekcie, zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności uczestnik dostarcza przed przystąpieniem do działań i JEST TO WARUNKIEM UCZESTNICTWA W PROJEKCIE).

"Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Samorządu Województwa Wielkopolskiego"

szczegółowych informacji udzielają:

Aneta Mężyńska- Malinger tel. 663 700 626

Magdalena Szot tel. 793 368 672

„Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego"

Logo Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

maki.org.pl