MEGAMOCNI

Niepełnosprawni kręcą film o tolerancji

bez_barier Częstochowa film kultura

Dodano 2015-04-21 09:59:48 | Autor: Jacek Gibel

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Częstochowie przygotowuje film o tolerancji wobec tej grupy społecznej.

Poszukujemy odtwórców dwóch głównych ról, których łączy przyjaźń, o których na początku nie wiemy, które jest niepełnosprawne - zdradza Anna Maria Zalewska, przewodnicząca Rady.

Reżyserem i operatorem filmu jest Michał Bajtała, stały współpracownik Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, twórca m.in. nagradzanego na festiwalach filmu "Skrzydła". Chętni do udziału w filmie proszeni są o kontakt telefoniczny 883 530 822. Casting potrwa do końca kwietnia. Kilkuminutowa pozycja ma być pokazywana zarówno w internecie, jak i w telewizji.

Rada zwraca uwagę na problemy niepełnosprawnych nie tylko przez film. Anna Maria Zalewska zaprosiła ostatnio urzędników i radnych na przejażdżkę na wózkach inwalidzkich po mieście. Trasa wiodła z urzędu miasta do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, nieco ponad pół kilometra. Urzędnicy szybko przekonali się, z jakimi problemami muszą się zmagać wózkowicze.

Norma o krawężnikach do wysokości czterech centymetrów jest nieżyciowa - zauważył Stanisław Sosnowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, mocując się z przeszkodą.

zdj. freeimages.com

(inf. własna/dziennikzachodni.pl)