MEGAMOCNI

Niepełnosprawni na billboardach w Lublinie

bez_barier billboard Fundacja Lublin

Dodano 2013-06-04 06:52:41 | Autor: Jacek Gibel

"Co z Ciebie wyrosło?!", "Ja aktor?!" - tak brzmią hasła, które przeczytamy na billboardach wiszących w Lublinie. Celem akcji jest pokazanie, że niepełnosprawność nie wyklucza sukcesu w życiu.

Billboardów jest pięć, na każdym widzimy aktorów z Fundacji Teatroterapia Lubelska. Przedstawieni są tu zawodnicy taekwondo, malarka czy mężczyzna prowadzący wózek inwalidzki z matką.

Akcja billbordowa Fundacji Teatroterapii Lubelskiej realizujące  program upowszechniający wiedzę o przyczynach i skutkach niepełnosprawności oraz sposobach jej zapobiegania.

Dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, związanych z Fundacją, bycie aktorem i występy na scenie stały się sposobem na życie. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej uczą się nie tylko kolejnych ról, ale też samodzielności czy radzenia sobie z codziennością. Potrafią przyznać się do ograniczeń wynikających z własnej niepełnosprawności, a mimo to tworzą teatr. Nie udają zawodowych aktorów. Udaje się im zaczarować publiczność.

Gdy brzmią oklaski na koniec spektaklu, nie ma znaczenia jak długo trwały próby. - mówi szefowa fundacji, Maria Pietrusza-Budzyńska.

Akcja współfinansowana jest ze środków gminy Lublin.

(inf. wlasna/teatroterapia.lublin.pl)