MEGAMOCNI

Niepełnosprawni promują turystykę

Sandomierz Świętokrzyskie turystyka

Dodano 2013-09-26 09:09:55 | Autor: Jacek Gibel

Biorą udział w warsztatach, wykonują plakaty i ulotki promujące miasto, poznają obsługę strony internetowej. Sandomierski Caritas aktywizuje niepełnosprawnych uczniów włączając ich w pracę Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.

W ramach projektu "Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego - aktywnością osób niepełnosprawnych" od początku września uczniowie sandomierskiej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy biorą udział w cyklu warsztatów teoretyczno-praktycznych z udziałem przewodnika turystycznego, logopedy i pedagoga.

W trwających 80 godzin i odbywających się dwa razy w tygodniu warsztatach bierze udział 20 osób. Organizatorzy informują: W ramach zajęć uczniowie zapoznają się z specyfiką pracy, pomocnika Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, nauczą się jak obsługiwać stronę: www.poznajsandomierz.pl w oparciu, o którą funkcjonuje centrum, wykonają plakaty i ulotki promujące turystykę. Wezmą także udział w zajęciach z zakresu wymowy.

Na zakończenie zorganizowany zostanie cykl kilku spotkań, na które zaproszeni zostaną uczniowie z innych szkół w Sandomierzu. Poprowadzą je uczestnicy projektu przy wsparciu pracownika Centrum.

Projekt "Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego - aktywnością osób niepełnosprawnych" potrwa do końca października.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/wrota-swietokrzyskie.pl)