MEGAMOCNI

Niepełnosprawni też pomagają - dla Eweliny Caban

moyamoya pomoc

Dodano 2013-02-08 12:41:14 | Autor: Emil Kowalski

Ogólnie przyjęło się, że osoby niepełnosprawne wymagają ciągłej pomocy co jest nieprawdą. Sami zainteresowani nie chcą być traktowani jako „inni”, tylko dlatego, że cierpią na jakieś dolegliwości trwałe. I tutaj pełna racja – każdy z nas tak naprawdę może pomóc a czasem takiej pomocy potrzebować.

Dlatego właśnie niepełnosprawni z terapii zajęciowej gorzowskiej fundacji „Złota jesień” postanowili dołączyć się do akcji dla osiemnastoletniej Eweliny Caban z Gorzowa. Ewelina cierpi na zespół chorobowy o nazwie moyamoya.

Choroba to nic innego jak zanik tętnic, który z upływem czasu postępuje. To grozi udarem mózgu. Jest jednak szansa na normalne życie. To operacja, którą można wykonać tylko w Stanach Zjednoczonych. Niestety jest to zabieg kosztowny i potrzebna jest kwota 300 tys. złotych.

Niepełnosprawni z fundacji, przygotowują gadżety i obrazy, które zostaną wystawione na aukcji internetowej. Także sama Ewelina wystawi swoje prace. Będą to jej obrazy i kartki walentynkowe.

Na początku marca, zostanie również przeprowadzona kwesta uliczna i niepełnosprawni pomocnicy, będą zbierać pieniądze na operację Eweliny.

Całą akcją, koordynuje fundacja Ad Rem a zainteresowanych pomocą w tej inicjatywie, odsyłamy na stronę www.fundacjaadrem.pl