MEGAMOCNI

Niepełnosprawni wystartowali w Karting Summer Cup Tarnów 2013

bolid karting wyścigi

Dodano 2013-07-16 10:10:50 | Autor: Emil Kowalski

W minioną niedzielę 14 lipca 2013 roku odbyły się w Tarnowie, wyścigi w ramach Karting Summer Cup Tarnów 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. W zawodach rywalizowali zarówno pełnosprawni jak i niepełnosprawni sportowcy.

Ponadto wśród zawodników startowały dzieci z  przedszkola poprzez podstawówkę, aż po ucznia szkoły ponadgimnazjalnej.

Sportowcy startowali w klasie: mini i szkolno-młodzieżowej oraz open dla osób niepełnosprawnych. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę, a zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, gadżety i nagrody rzeczowe oraz nagrody niespodzianki.

Gościem specjalnym zawodów był kierowca wyścigowy Krzysztof Steinhof, który na co dzień rywalizuje w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto.

Po raz kolejny tego typu zawody pokazują, że sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich - dziewczyn i chłopaków. Integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin - mówi Rafał Kiwior - Koordynator Akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa". Karting jest sportem rozwijającym sprawność fizyczną, motoryczną oraz dyscyplinę i charakter, a przede wszystkim jest wspaniałą i orginalną pasją dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin.

Finały - Wyniki KARTING SUMMER CUP TARNÓW 2013

Klasa open - osób niepełnosprawnych:

1. Ewelina Migoń - 46,60

2. Dariusz Pasek - 47,10

3. Andrzej Łępa - 47,70

4. Tomasz Pałka - 48,50

5. Anita Gadecka - 48,60

6. Franciszek Sacha - 48,80

7. Katarzyna Krzemińska - 53,20

8. Tomasz Nalepka - 56,60

9. Magdalena Lech - 70,40

Wszystkie informacje znajdują się na portalu ludzi z pasją: www.gokarty-tarnow.pl

Warto na tor SPEED RACE przyjść, spróbować swoich sił, sprawdzić co ja potrafię, albo zobaczyć ile jeszcze mam do nauczenia się.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZAWODY

info. własne/info i zdj. gokarty-tarnow.pl