MEGAMOCNI

Niepełnosprawni z Zamościa będą uczestniczyć w obradach władz za pomocą telemostu

dostępność ratusz telemost Urząd Zamość

Dodano 2013-09-20 09:13:13 | Autor: Emil Kowalski

W Zamojskim Urzędzie Miejskim w Ratuszu, powstała bardzo ciekawa alternatywa komunikacyjna. Umożliwi ona obsługę interesantów niepełnosprawnych, którzy nie mogą pokonać ratuszowych schodów. Mogą oni być przyjmowani za pomocą sesji – telemostu łączącego Biuro Obsługi Interesanta na parterze z salą Consulatus na piętrze w budynku.

Dzięki temu jest możliwy ich czynny udział w debatach. Takie rozwiązanie stworzono po to, aby ci którzy chcą brać udział w dyskusjach, obejrzeć je, mogli to zrobić bez udziału osób trzecich. To zapewne jest znakomitą formą integracji i tym samym Zamojski Urząd udowadnia, iż osoby niepełnosprawne, na równie z innymi, są traktowane i postrzegane są ich problemy.

Telemost, został zaprezentowany we wtorek. Dokonali tego przedstawiciele Urzędu w Zamościu. Na Sali w której odbywa się sesja, jest zainstalowana kamera, która rejestruje przebieg obrad. Dzięki relacji audio-video, niepełnosprawni w odpowiednich chwilach mogą zabierać głos w toczącej się dyskusji.

Telmost to składowa zadania „Dostępni Samorządowcy” jakie realizuje Urząd Miasta i Zamojskie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Akcja toczy się w ramach ogólnopolskiego programu „Masz głos, masz wybór”.

info. własne/zamosc.naszemisto.pl

zdj. Wikipedia