MEGAMOCNI

Niepełnosprawni zadowoleni z nowej "Elki"

Chorzów elka park Śląskie

Dodano 2013-10-30 11:29:22 | Autor: Emil Kowalski

W Parku Śląskim, niedawno odbył się III Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie miało miejsce w Hali Wystaw „Kapelusz" i podczas jego trwania, bawiło się 1300 osób.

W Parku Śląskim, funkcjonuje już nowa kolejka linowa a podczas pikniku, można było sprawdzić jakie opinie na temat dostosowania obiektów parkowych, mają sami zainteresowani czyli osoby niepełnosprawne.

Ponad 40 tysięcy osób przejechało się już nową kolejką linową. zdj. Park Ślaski 

Nowa kolejka linowa sprawiła, że Park Śląski stał się dla nich jeszcze atrakcyjniejszy. Ale nawet przed jej uruchomieniem, bywali tu często, bo – jak podkreślają – to bardzo przyjazna przestrzeń publiczna dla niepełnosprawnych.” – można przeczytać na stronie Parku Śląskiego parksalski.pl.

Ogólne i przyjazne elementy dostosowania dla niepełnosprawnych, chorzowskich atrakcji, obejmują następujące dziedziny:

Osoby niepełnosprawne, po okazaniu karty parkingowej, mogą do parku wjechać bezpłatnie. Parking przy ul. Złotej – zostało przygotowanych kilkanaście miejsc dla niepełnosprawnych – 4 pod garażem stacji Stadion Śląski kolejki linowej, 21 przy wjeździe do skansenu, jedno przy ścianie płaczu, osiem na parkingu przy Stadionie Śląskim.

Dostosowana toaleta przy stacji Stadion Śląski.

Specjalistyczne kabiny toalet przy „Kapeluszu", przy alei Harcerskiej i na przedpolu Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Park Śląski ma swoją fundację, która współpracuje ze śląskim oddziałem Polskiego Związku Głuchych, ze Stowarzyszeniem „Szansa dla Niewidomych" z Katowic i Śląskim Stowarzyszeniem „Ad Vitam Dignam". W ramach wspólnych przedsięwzięć, są takie, które pomagają radzić sobie osobom niewidomym z komunikacją.

Ponadto od maja Park Śląski posiada aplikację na urządzenia mobilne – smartfony i tablety. Plan jest taki, by była ona dostosowana pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Dla niewidomych jest przewidywana informacja głosowa, a dla osób niesłyszących, filmiki.

Info. własne/parkslaski.pl