MEGAMOCNI

Niepełnosprawność na życzenie

alkoholizm choroby psychologia uzależnienia

Dodano 2013-03-11 09:15:57 | Autor: Emil Kowalski

Właśnie w ten sposób można powiedzieć o alkoholiku, który cały czas pije. Gdy nasze picie staje się już pokarmem i nie potrafimy bez niego funkcjonować to wiadomo, że „nie przeżyjemy” bez wódki lub innego trunku.

Tak, tak – wstając rano dostajemy konwulsji i często bywa tak, że nasz organizm to jeden kłębek nerwów. Padaczka alkoholowa, a wcześniej delirium jest tak silna, że nie dojdziemy trzech metrów do ubikacji!

Co zrobić? Prosimy w duchu o łyk wódki, piwa bo wiemy, że to pomoże i tak jest codziennie. Mamy problem, gdy pod ręką nie ma nawet portfela, żeby je kupić. Zanim poukładamy myśli na tyle, na ile to możliwe bez alkoholu, chwytają nas psychozy w postaci lęków i nici z wyjścia do sklepu – bo tam przecież biją, krzyczą, śmieją się, grożą. Widzimy to i czujemy, a strach nas ogarnia jak nic innego na świecie. Jesteśmy gotowi zapłacić nawet tysiąc złotych, aby tylko ktoś przyniósł nam flaszkę, która stawia na nogi. Jesteśmy bezsilni, słabi, bez ratunku. Ale wytrwałość bierze na barki to wszystko i szukamy rozwiązania.

Do ubikacji idziemy po ścianach. Po wypróżnieniu, kiedy nierzadko robi nam się „rzadko”, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, oswajamy się z lękiem i szykujemy mentalnie nasz umysł na walkę przed „wyjściem”. Nieświadomie robimy to bardzo szybko, choć wydaje się nam, że czas stoi w miejscu. Zanim lęki w pełni się rozwiną, a delirka jeszcze bardziej przykuje nas do łóżka, stoimy przy stoisku i słyszymy z ust ekspedientki słowa: „może pomóc panu wybrać pieniądze z portfela?”. Nie umiemy tego sprawnie zrobić, a każda sekunda to jak katujący, niszczący nasze myśli w środku lęk, narastający do postaci olbrzyma – stajemy się sparaliżowani. Stąd radość, gdy ktoś nas uwolni od tak trudnego zadania jak wyliczenie i wyjęcie pieniędzy do zapłaty za „jedzenie”.

Wódka jest! Czasem piwo albo jabol – zależy ile mieliśmy w portfelu…

Czy to niepełnosprawność? Nie da się inaczej tego nazwać. Same objawy padaczkowe i niemożność poruszania się powodują, że alkoholicy często mają na takim etapie choroby swoich „sponsorów” i „służących”. Uzależniają się od innych, którzy widząc ich cierpienie, litują się poprzez przynoszenie trunków i dawanie na nie pieniędzy. Wiedzą, że to jedyny sposób aby alkoholik wstał i tym samym odciążył ich od odpowiedzialności opiekowania się i pielęgnacji. Tak niestety trzeba czynić, bo alkoholicy sikają do łóżka, czasem nawet nie czują, że muszą oddać kał. Wypróżnienia bywają niekontrolowane i nagłe, więc nawet gdy są na nogach, bo już po odpowiedniej dawce trunków, mogą robić w spodnie. Wtedy dodatkowo psychika jeszcze bardziej pada!

Na własne życzenie!

Ludzie stają się niepełnosprawni w wyniku wypadków, chorób, czasem też tacy się już rodzą. Mają siłę życia, nie chcą myśleć o swoich dolegliwościach. Często są wzorem dla innych, także w pełni sprawnych.

A co robią alkoholicy? Ci którzy piją, robią z siebie inwalidów. Twierdzą, że są nic niewarci i bezradni. Mówią, że to ich przerasta i wmawiają sobie wiele chorób i niepełnosprawności, gdy to alkohol zaciemnia fakt, że są w pełni sprawni. Jedyne co jest z nimi nie tak, to nagminne sięganie po trunki. Alkohol na strzępy dzieli mózg i układ nerwowy, nie mówiąc o siłach.

Na życzenie diabeł alkoholik przyjmuje drugiego diabła w gościnę, gdy sam nie ma co jeść…

Jesteśmy „niepełnosprawni” i do tych „niepełnosprawnych” tylko idziemy. Oni czekają i nie zawodzą nas, wyciągając z kieszeni kolejną butelkę… Prawdziwi niepełnosprawni powinni się obrazić na alkoholików i dać im kopa w tyłek.

Alkoholik, który pije jest niepełnosprawnym idiotą…

 

Zapowiedź Artykuły całego cyklu

Kolejne artykuły z cyklu

będą ukazywać się

co poniedziałek a już następny 

"Od tego się zaczęło"

 
 1. Niepełnosprawność na życzenie
 2. Od tego się zaczęło
 3. Medyczne i moralne pojęcie alkoholizmu
 4. Zmiana wyglądu alkoholika
 5. Słownictwo i wypowiedzi - moje zmartwienie
 6. Psychika alkoholika
 7. Alkoholik w rodzinie
 8. Mój partner pije
 9. Alkoholik odkrywa wartość rodziny
 10. Dzieci alkoholików
 11. Korzyści alkoholika
 12. 12 artykułów alkoholika jak 12 kroków do trzeźwości

 

 

Czytelnicy również piszą. 

Sprawdzaj powiązane tematy

 
 1. Spowiedź - historia czytelnika
 2. Nie piję - nie jestem Polakiem?
 3. Czytelnik pisze: Takie koło zamknięte...
 4. Gdy mama i tato pije...