MEGAMOCNI

Niepełnosprawny coach najlepszym motywatorem

bez_barier coaching integracja praca stypendia

Dodano 2014-02-19 09:49:21 | Autor: Jacek Gibel

Małgorzata Klimczyk z Krakowa funduje niepełnosprawnym stypendia, by nauczyć ich zawodu coacha (osobistego trenera). Jak sama mówi, chce nauczyć niepełnosprawnych i pełnosprawnych, aby nie bali się siebie nawzajem.

Coaching jest indywidualnym zawodem, daje niezależność, uczy doskonałości osobistej - mówi na antenie radiowej Trójki. - Jeśli mamy jakieś ograniczenie w ciele, to organizm dąży do wyrównania i gdzieś bardziej się rozwija.

Jak podkreśla, coach, który jest osobą niepełnosprawną, pomaga menedżerom skupić się nie tylko na tym, co widać gołym okiem, ale także na wnętrzu. W ten sposób osoba niepełnosprawna staje się niejako autorytetem i mobilizuje do lepszej pracy nad sobą.

Oczywiście korzyści odnosi też sam niepełnosprawny - niezależny zawód, jakim jest coach, to okazja na spełnienie zawodowe.

Osoby niepełnosprawne z całą pewnością potrafią - poprzez radzenie sobie z własnymi ułomnościami - motywować innych. Wielu niepełnosprawnych, w tym również sportowców, po zakończeniu kariery - a czasem nawet w jej trakcie - zostało mówcami motywacyjnymi, choćby Jim Abbott czy Kyle Maynard.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/polskieradio.pl)