MEGAMOCNI

Niepełnosprawny pracownik to prestiż dla firmy

firma praca pracownicy Warszawa zatrudnienie

Dodano 2013-10-08 09:00:45 | Autor: Emil Kowalski

Niepełnosprawny pracownik w firmie, może przynieść wiele korzyści o jakich pracodawca nie myślał. Na pewno ludzie tacy są nie bez powodów uważani za pracowitych i potrafiących się zaangażować w życie firmy.

Nie tylko wykonują swoje obowiązki ale też często są to osoby bardzo kreatywne, dla których praca to nie raz, sposób na oderwanie się od swoich problemów związanych z niepełnosprawnością. Podczas gdy w pełni sprawni, wciąż potrafią narzekać, to osoby niepełnosprawne przeżywszy swoje nie raz tragedie, wiedzą o tym, że narzekanie nic nie da i nie warto poświęcać temu czasu.

Jest jeszcze jedna rzecz jaką należy podkreślić. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne, są postrzegane przez społeczeństw w bardziej przyjaznym świetle. W ten sposób, przedsiębiorstwa nie raz budują swój prestiż. Osoby niepełnosprawne zatrudnione w takich firmach, poprzez swoją postawę czyli ogólne zadowolenie, które to uwidaczniają publicznie potwierdzając, iż dana firma jest przedsiębiorstwem na które warto zwrócić uwagę.

Takimi i podobnymi słowami zachęty, które są faktem, można zawsze zachęcać firmy do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Jest wiele sposób, które przekonają a jednym za takich jest promocja jaką wymyślono na Mazowszu.

Inicjatywę wdraża Fundacja Ekonomii Społecznej "Przystań". Promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych opiera się na umieszczeniu bilboardów i plakatów z wizerunkami osób niepełnosprawnych, które pracę już mają. W dniu dzisiejszym czyli 8 października oraz jutro, na ulicach Mazowsza takie właśnie transparenty będzie można zobaczyć. Wizerunki, będzie można zobaczyć w miastach tj. Warszawie, Płocku, Radomiu i Siedlcach. Projekt fundacji nosi nazwę „Znani nie tylko z widzenia”.

Tak więc warto podejmować podobne działania w celu popularyzacji zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Trzeba też wspomnieć, że pracodawca decydujący się na przyjęcie osoby niepełnosprawnej, może uzyskać dofinansowanie, co znacznie obniża koszty utrzymania danego stanowiska z pracownikiem. 

info. własne

zdj. Wikipedia