MEGAMOCNI

Niezwykły koncert w Filharmonii Jeleniogórskiej

Dolnośląskie filharmonia koncert muzyka rotarianie

Dodano 2013-10-24 08:01:09 | Autor: Emil Kowalski

Jeleniogórska Filharmonia Dolnośląska, gościła artystów, którzy dali koncert muzyki popularnej. Wystąpili rotarianie czyli osoby reprezentujące środowiska naukowe, gospodarcze i wolne zawody oraz rotarianki z Goerlitz Frederike Wendel (piano) i Kerstin Deike Wedler (flet).

Śpiewali i grali na kilkunastu instrumentach. Repertuar był wszechstronny i można było posłuchać słynne utwory z okresu międzywojennego oraz popularne przeboje i lubiane piosenki z całego świata. Wykonawcy zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Na słowa uznania, zasłużyli m.in. wokaliści: dr chirurgii Monika Pfanhauser, doktorantka z Politechniki Wrocławskiej Karolina Kubas i jej ojciec Sławomir Kubas (grał na gitarze i skrzypcach).

Dzięki temu koncertowi, zostanie zasilone konto Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem, oddział terenowy w Jeleniej Górze. Zgromadzony kapitał, zostanie przeznaczony na zakup niezbędnych mebli oraz sprzętu do rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, uczestników WTZ. Wśród nich jest wiele osób dotkniętych schorzeniami somatycznymi, psychicznymi i umysłowymi. Zajęcia na Warsztatach Terapii przygotowują do szkolenia zawodowego lub podjęcia pracy.

Organizatorami koncertu byli: Rotary Club Jelenia Góra i dystrykt 2230.

info. własne/nj24.pl