MEGAMOCNI

Nowa pracownia w sosnowieckiej szkole

bez_barier Sosnowiec szkoła

Dodano 2014-01-08 08:01:32 | Autor: Jacek Gibel

W sosnowieckich szkołach, za sprawą ArcelorMittal Poland, powstało już 15 pracowni dedykowanych niepełnosprawnym dzieciom. Ostatnio o takie pomieszczenie wzbogacił się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi.

Inwestując w społeczności lokalne, skupiamy się na kilku strategicznych obszarach, spośród których prym wiedzie edukacja. Edukację wybraliśmy nie tylko ze względu na jej rolę w kształtowaniu nowoczesnego społeczeństwa, ale także w odpowiedzi na potrzeby lokalnych władz i społeczności - informuje Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. - Chcemy być i jesteśmy nie tylko aktywnym uczestnikiem życia lokalnego, ale też patronem działań edukacyjnych na Śląsku, w Małopolsce i na Opolszczyźnie.

Firma ufundowała wyposażenie do 85 pracowni w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Świętochłowicach, Chorzowie i Zdzieszowicach.

Jak mówi dyrektor ZSO nr 5, Iwona Chęcińska, dzięki ArcelorMittal Poland szkoła wyposażyła salę językową w sprzęt multimedialny i nagłaśniający. Sala wzbogaciła się również o nowe meble. Z pracowni skorzysta społeczność uczniowska w liczbie ok. 500 osób. Dobrze wyposażona sala w profesjonalny sprzęt nagłaśniający będzie niezwykle pomocna w pracy z dziećmi z dysfunkcją słuchu. Pozwoli to na prowadzenie lekcji w sposób nowoczesny i interesujący.

Jedną z najbardziej innowacyjnych pracowni jest z kolei ta znajdująca się w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Uczniowie niepełnosprawni uczą się w niej jak odbierać i reagować na otaczający je świat na podstawie dźwięków. Wsłuchując się w nie, mogą określić np. nie tylko jak daleko znajduje się nadjeżdżający autobus, ale także z której strony nadjeżdża. Pracownia powstała przy współpracy z Instytutem Akustyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej.

(inf. własna/sosnowiecki.pl)