MEGAMOCNI

Nowe pętle indukcyjne w firmach telekomunikacyjnych

bez_barier telekomunikacja

Dodano 2014-11-19 12:53:03 | Autor: Jacek Gibel

16 listopada upłynął termin, w którym przedsiębiorcy telekomunikacyjni - sygnatariusze podpisanego 16 maja 2014 r. porozumienia, zobowiązali się do zainstalowania pętli indukcyjnych w wybranych biurach obsługi klienta.

Wiele aparatów słuchowych umożliwia korzystanie z pętli indukcyjnej, o czym często nie wiedzą ich użytkownicy. Wystarczy wybrać tryb, który pozwala na odbiór dźwięków wprost ze słuchawki telefonicznej lub pętli indukcyjnej – tzw. tryb „T”.  Tryb wybierany jest za pomocą przełącznika, który należy ustawić na pozycji oznaczonej literą „T”. W przypadku aparatów słuchowych programowanych, należy włączyć odpowiedni program. Istnieją również aparaty umożliwiające równoczesny odbiór sygnału z mikrofonu oraz cewki indukcyjnej.

Urządzenia instalowane przez przedsiębiorców, to działające na małej przestrzeni pętle indukcyjne, mające za zadanie ułatwić osobom z niepełnosprawnością słuchu komunikację z obsługującym ich konsultantem. Listę lokalizacji, w których będzie można skorzystać z tego udogodnienia, można pobrać w tym miejscu.

zdj. niepelnosprawni.gov.pl

(mac.gov.pl)