MEGAMOCNI

Nowe przedszkole dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych

przedszkole Warszawa

Dodano 2014-01-31 10:24:50 | Autor: Jacek Gibel

Trwa właśnie spotkanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z przedszkolakami i przedstawicielami mediów. Powodem jest otwarcie nowej placówki w stolicy - przedszkola przy ul. Krupniczej 3.

Przedszkole dla 220 maluchów jest  wyposażone w nowoczesne urządzenia multimedialne i w pełni przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Przeniosą się tam maluchy z oddziałów integracyjnych przedszkola nr 86 z Centrum Zdrowia Dziecka.  W działającym od lutego przedszkolu będą także 3 dodatkowe oddziały ogólnodostępne.  Budynek ma salę do terapii sensorycznej i poznawania świata, salę teatralną wyposażoną w mobilny sprzęt audiowizualny. dzieciom w zajęciach.

W bieżącym roku otwarte zostanie jeszcze sześć innych placówek dla 1000 maluchów - we Włochach, na Mokotowie, w Wesołej, w Wilanowie, na Targówku i w Wawrze. Planowane są także modernizacje kilku innych obiektów, mające zwiększyć liczbę miejsc o blisko 250. Łącznie Warszawa wyda na ten cel 90 mln zł.

Pod koniec stycznia podjęłam decyzję o przekazaniu dzielnicom kolejnych 75 mln zł na realizację 24 nowych zadań inwestycyjnych w obszarze wychowania przedszkolnego. Wspieranie edukacji małego dziecka, także poprzez tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, było i jest dla mnie jednym z priorytetów - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ratusz planuje także zastąpić 20 starych przedszkoli typu Stolbud-Ciechanów (budowanych w latach 70 i 80) nowoczesnymi placówkami. Dzielnice wytypowały juz obiekty, które zostaną następnie przeanalizowane przez ratusz pod kątem finansowym i prawnym.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/um. warszawa.pl)