MEGAMOCNI

Nowe windy dla niepełnosprawnych w Warszawie

dostosowanie Warszawa windy

Dodano 2013-12-30 11:10:49 | Autor: Emil Kowalski

W Warszawie na przystanku PKP Rakowiec, w Al. Jerozolimskich oraz w al. Krakowskiej nad torami kolejowymi, zakończono prace montażowe nowych wind z których będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne.

Zarząd Dróg Miejskich zainstalował konstrukcję stalową ocynkowaną, malowaną proszkowo, która została obudowana szkłem bezpiecznym w kolorze jasnego brązu. Drzwi przystankowe są dwu panelowe i przeszklone. Elementy układu elektronicznego zostały zamieszczone w zamykanej szafie. Nowe windy będą funkcjonowały po jednorazowym naciśnięciu przycisku. Są one wyposażone w system monitoringu i będą podlegały ochronie, którą sprawować będzie odpowiednia firma. Kamery są zainstalowane wewnątrz kabiny oraz na zewnątrz.

zdj. Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Docelowo w roku 2014, kamery pojawią się w urządzeniach dźwigowych w całej Warszawie, w sumie to 105 obiektów. Ostatnie prace przy urządzeniach i montaż kamer będą realizowane już w Nowym 2014 Roku.

Nowe urządzenia dźwigowe nie będą od razu czynne. Czeka je inspekcja Urzędu Dozoru Technicznego, który wyda decyzję, lub zaleci poprawki, jeśli podpatrzy jakieś niedopatrzenia. Wówczas po wydanej decyzji mechanizmy zostaną oddane do użytku.

info. własne/zdj. Zarząd Dróg Miejskich Warszawa